МК EN SQ 0.2364
Посветено на нашиот пријател и колега Почивај во мир. Петар Милошевски 1973 - 2014
Најди клуб блиску до тебе
Актуелности
Делегирање

28.07.2016    Вести

Децата од домот „11 Октомври“ во репрезентативна опрема на Европското првенство за деца без родителска грижа

Фудбалската федерација на Македонија им донираше репрезентативна опрема на децата од домот „11 Октомври“ кои ќе ја претставуваат Македонија на Европското првенство во фудбал за деца без родителска грижа.

25.07.2016    Вести

Извлекување парови натпреварувачка сезона 2016/17

Во пресрет на натпреварувачката 2016/17 сезона во прес центарот на куќата на фудбалот беше одржано извлекувањето на паровите за Прва МФЛ, Втора МФЛ и Купот на Македонија.


ПРИЈАВИ НЕПРАВИЛНОСТИ
на бесплатниот телефонски број
0800-15-800
FFM YouTube

Најмладите во „Куќа на фудбалот“ - Бесценето

22.07.2016

Репрезентација до 21 година: Преглед голови (квалификации за ЕП 2017)

11.07.2016

„Куќа на фудбалот“ - гостин Вујадин Станојковиќ

02.06.2016

Куќа на фудбалот, Емисија 14, гостин Горан Пандев

25.05.2016

Фудбал за сите! - Пристап за секого!

17.05.2016

Куќа на фудбалот, Емисија 12, гостин Владимир Колев

10.05.2016

„Куќа на фудбалот“, гости Зоран Бошковски - Чоко и Срѓан Захариевски

03.05.2016

Емисија 10, гостин Добринко Илиевски селектор на репрезентација до 16 години

26.04.2016

Куќа на фудбалот, Емисија 8 гостин Емил Божиновски

13.04.2016

Куќа на фудбалот, Емисија 7

05.04.2016

29 03 16 IZJAVA MILEVSKI

29.03.2016

Куќа на фудбалот - емисија 6 / гости Саша Ќириќ и Игор Митревски

29.03.2016

Франција - Македонија до 21 год. голови

28.03.2016

Изјави на Ибраими и Јаховиќ пред натпреварот со Бугарија

27.03.2016

Благоја Милевски - селектор на репрезентацијата на Македонија до 21 година

25.03.2016

Натпревари во тек
Следни натпревари
Календар на меѓународни натпревари Кликни за повеќе
А репрезентација