А репрезентација: 18 фудбалери на списокот на Ангеловски за отворањето на Лига на Нации

Објавено на 29 Август, 2018 во Вести, Вести, УЕФА Лига на Нации


Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски ги соопшти имињата на фудбалерите на кои ќе смета на првите два натпревари од Лига на Нации против Гибралтар (06. септември) и Ерменија (09. септември). На списокот на селекторот Ангеловски се наоѓаат 18. фудбалери, но поради повреда неизвесен е настапот на двајцата фудбалери кои настапуваат во Хрватска, Аријан Адеми (Динамо Загреб) и Дарко Велковски (Ријека).

Нашата најдобра репрезентација новото натпреварување на УЕФА, Лига на Нации го отвора со гостување во Гибралтар на 6. септември, а три дена подоцна на Националната арена ја пречекуваме селекцијата на Ерменија.    
   
Актуелности

14.11.2018    Вести

Интервју со в.д. председателот на ФФМ, Мухамед Сејдини

Инвестицијата во фудбалски игралишта е добра инвестиција. Ќе продолжиме со различни активности за развој на фудбалот. М...

Календар

17 Ное

17:00 Чешка - Македонија
    У19 квалификации за Европско

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации

20 Ное

17:00 Луксембург - Македонија
    У19 квалификации за Европско
А репрезентација