Содржини

12.10.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Реми без голови за крај на квалификациите

Македонија ги завршува овие квалификации со 4 бода. Вечерва во Борисов Македонија одигра нерешено без голови против домашната Белорусија.

11.10.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Друловиќ и Шиков: Бараме поволен резултат за крај

Натпреварот Белорусија-Македонија се игра во понеделник во Борисов, со почеток од 20:45 минути по македонско време.

09.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Македонија претрпе минимален пораз од Шпанија

А репрезентацијата на Македонија доживеа минимален пораз од Шпанија, но одигра одличен натпревар. По еден центаршут на Мата од десната страна, Томе Пачовски несреќно интервенираше и постигна автогол во 8. минута од средбата.

05.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Пораз од Луксембург во натпревар кој мораше да се добие

Најдобрата македонска репрезентација доживеа неочекуван пораз од Луксембург во натпревар од кој се очекуваше сигурна победа. Поништен сигурен гол на Жута во првиот дел, а во вториот Абдурахими промаши зицер и пенал.

03.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Друловиќ: Максимален фокус на Луксембург

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативецот Мирко Ивановски на официјалната прес конференција спроти квалификациската пресметка со Луксембург ги споделија очекувањата за саботниот дуел.

31.08.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Во фудбалот не победуваат секогаш фаворитите

По објавувањето на списокот на повикани фудбалери од А репрезентацијата, селекторот Друловиќ во врска со квалификациските натпревари против Луксембург и Шпанија изјави:

Календар

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација