Делегирање Втора МФЛ Запад, 11 коло, сезона 2018/19

Објавено на 25 Октомври, 2018 во Втора МФЛ


Во продолжение делегирањето за Втора МФЛ Запад, 11 коло

11 kolo Vtora MFL Zapad.pdf    
   
Актуелности

14.11.2018    Вести

Интервју со в.д. председателот на ФФМ, Мухамед Сејдини

Инвестицијата во фудбалски игралишта е добра инвестиција. Ќе продолжиме со различни активности за развој на фудбалот. М...

Календар

17 Ное

17:00 Чешка - Македонија
    У19 квалификации за Европско

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации

20 Ное

17:00 Луксембург - Македонија
    У19 квалификации за Европско
А репрезентација