Детска лига на ФФМ - Пријавување за сезона 2018/2019

Објавено на 13 Август, 2018 во Вести, Детски лиги


Ве информираме дека започна пријавувањето за сезоната 2018/2019 во Детската лига на ФФМ. Пријавувањето ќе трае до 22. август 2018. година

Пријава за учество 18-19.doc може да ја преземете, а во неа се наведени сите неопходни документи за пријавување на екипа, како и за начинот на пријавување. Подолу пак, може да го погледнете прирачникот во кои се наведени само генерални, но клучни информации поврзани за претстојната сезона, како и контакт лицата за секој од шесте региони. 

Детски лиги сезона 2018-2019 веб.pdf    
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација