Детски лиги - резултати од четвртфинални и полуфинални натпревари

Објавено на 25 Мај, 2019 во Вести, Детски лиги


Денес на тренинг центарот Петар Милошевски одиграни четвртфиналните и полуфиналните натпревари од финалниот турнир во ФФМ детските лиги за сезона 18/19 во категории 2006-2011. 48 екипи, 36 натпревари и повеќе од 800 деца кои и денес ги покажаа своите мајстории. Кои екипи се пласираа во финалињата, а кои ќе играат за освојување на третите места можете да погледнете подолу.

Дијаграм 2019 ДЛ-ден два.pdf 

Старт на сите натпревари за 3то место во 09,30 а старт на финалните натпревари во 10,30 часот, утре на тренинг центар Петар Милошевски. За најдобрите изненадување. Сите сте добредојдени!
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација