Детски лиги - резултати од осминафинални натпревари

Објавено на 24 Мај, 2019 во Вести, Детски лиги


Денес на тренинг центарот Петар Милошевски беа одиграни осминафиналните натпревари од финалниот турнир во ФФМ детските лиги за сезона 2018/19 во категории 2006-2010. Турнирот го отвори координаторот на лигите Кочо Димитровски кој ги поздрави присутните, им посака многу успех, и ги потсети дека ја работат најблагородната работа со која сите треба да бидеме горди. Учество денес зедоа 80 екипи и 1300 фудбалери. 

Подолу можете да ги погледнете постигнатите резултати, како и распоредот за четвртфиналните и полуфиналните натпревари, кои се на програмата утре (25.05.2019), кога ќе учествуваат 48 екипи во сите шест категории.

Дијаграм 2019 ДЛ последен.pdf 
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација