Илија Несторовски

Објавено на 22 Септември, 2017 во Фудбалери


17 натпревари / 5 голови

Датум на раѓање: 12.03.1990

Позиција: Напад

Клуб: Палермо (Италија)   
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар
А репрезентација