Планирани судии и контролори за 18 коло Прва МФЛ, сезона 2017/18

Објавено на 30 Ноември, 2017 во Прва МФЛ


Во продолжение планирани судии и контролори за 18 коло Прва МФЛ.
Воедно Ве информирам дека ждребот за судии за натпреварите од 18 коло на Првата МФЛ ќе се спроведе утре, 1 декември 2017 година, во ПРЕС салата на ФФМ со почеток во 12:00 часот.

Zafateni sudii i kontrolori 18 kolo.doc    
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
15:15 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација