Пријава за учество во Втора Футсал Лига

Објавено на 22 Август, 2019 во Втора Футсал лига, Вести


Во продолжение пријавата за футсал клубови за натпреварување во втората Футсал лига за натпреварувачка сезона 2019/20. Пријавата и потребните документи моќете да ги приложите најдоцна до 2. септември, 2019 г.

Пријава за Втора лига во мал фудбал за сезона 2019-2020.doc    
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар
А репрезентација