Пријавување за Детска лига на ФФМ за сезона 2019/2020

Објавено на 31 Јули, 2019 во Вести, Детски лиги


Фудбалската федерација на Македонија ве информира дека започнува пријавувањето за сезоната 2019/2020 во Детските Лиги на ФФМ. Истото ќе трае до 16.08.2019. година, а стартот на лигите е предвиден за 7/8.09.2019. година

Преземете ја пријавата за учество (Пријава за учество 19-20.doc ) каде се наведени сите неопходни документи за пријавување на екипа, како и начинот на пријавување. 

Во продолжение може да го погледнете прирачникот во кој се наведени генерални, но клучни информации поврзани со претстојната сезона, како и контакт лицата за секој од шесте региони. 

Детски лиги сезона 2019-2020 веб.pdf 

   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација