Прва кадетска супер лига

Резултати од минатото коло

09:00 11.11.2018
ФК РЕНОВА
0 - 5
ФК ШКЕНДИЈА
01.01.1970
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
-
ФК ВАРДАР
09:30 10.11.2018
ФК ЊУ СТАРС
2 - 0
ФК РАБОТНИЧКИ
11:00 11.11.2018
ФК ПОБЕДА
0 - 0
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
10:00 10.11.2018
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
3 - 1
ФК ШКУПИ- 1927

Следно коло

10:00 17.11.2018
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ФК РЕНОВА
10:00 17.11.2018
ФК ШКУПИ- 1927
-
ФК ПОБЕДА
10:00 17.11.2018
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
-
ФК ЊУ СТАРС
17.11.2018
ФК РАБОТНИЧКИ
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
17.11.2018
ФК ВАРДАР
-
ФК ШКЕНДИЈА

Табела - Прва кадетска супер лига - Коло 10

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК ШКЕНДИЈА 1 10 9 1 0 35 28
ФК ВАРДАР 6 9 3 0 6 -3 9
ФК РАБОТНИЧКИ 2 10 6 2 2 11 20
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 5 10 5 2 3 -3 17
ФК ШКУПИ- 1927 9 10 2 1 7 -14 7
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 8 10 2 2 6 -15 8
ФК ПОБЕДА 7 10 1 5 4 -4 8
ФК ЊУ СТАРС 3 10 6 1 3 9 19
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 4 9 6 1 2 5 19
ФК РЕНОВА 10 10 1 1 8 -21 4
А репрезентација