Прва МФЛ

Резултати од минатото коло

15:30 22.09.2019
ФК ВАРДАР
-
ФК СИЛЕКС
15:30 22.09.2019
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
-
ФК ШКУПИ- 1927
15:30 22.09.2019
ФК ШКЕНДИЈА
-
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ
15:00 22.09.2019
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
-
ФК РЕНОВА
15:00 21.09.2019
ФК БОРЕЦ 1919
1 - 1
ФК РАБОТНИЧКИ

Следно коло

00:00 29.09.2019
ФК СИЛЕКС
-
ФК РАБОТНИЧКИ
00:00 29.09.2019
ФК РЕНОВА
-
ФК БОРЕЦ 1919
00:00 29.09.2019
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
00:00 29.09.2019
ФК ШКУПИ- 1927
-
ФК ШКЕНДИЈА
00:00 29.09.2019
ФК ВАРДАР
-
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

Табела - Прва МФЛ - Коло 7

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК РЕНОВА 7 6 2 1 3 -3 7
ФК СТРУГА-ТРИМ-ЛУМ 5 6 2 2 2 -2 8
ФК ШКУПИ- 1927 4 6 2 2 2 0 8
ФК ВАРДАР 2 6 4 1 1 5 13
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 1 6 4 2 0 6 14
ФК ШКЕНДИЈА 6 6 2 1 3 2 7
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 3 6 3 2 1 4 11
ФК БОРЕЦ 1919 10 7 1 2 4 -8 5
ФК РАБОТНИЧКИ 8 7 2 1 4 -4 7
ФК СИЛЕКС 9 6 2 0 4 0 6
А репрезентација