Прва младинска супер лига

Резултати од минатото коло

12:00 08.12.2018
ФК РЕНОВА
4 - 2
ФК РАБОТНИЧКИ
13:00 09.12.2018
ФК ВАРДАР
3 - 0
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
12:00 08.12.2018
ФК ШКЕНДИЈА
2 - 1
ФК ШКУПИ- 1927
13:00 08.12.2018
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
1 - 2
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
14:00 09.12.2018
ФК ЊУ СТАРС
3 - 1
ФК ПОБЕДА

Следно коло

20.02.2019
ФК ЊУ СТАРС
-
ФК РЕНОВА
20.02.2019
ФК ПОБЕДА
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
20.02.2019
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008
-
ФК ШКЕНДИЈА
20.02.2019
ФК ШКУПИ- 1927
-
ФК ВАРДАР
20.02.2019
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
-
ФК РАБОТНИЧКИ

Табела - Прва младинска супер лига - Коло 14

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК ШКЕНДИЈА 1 14 14 0 0 36 42
ФК ВАРДАР 2 14 11 1 2 28 34
ФК РАБОТНИЧКИ 7 14 4 2 8 0 14
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 5 14 6 1 7 -7 19
ФК ШКУПИ- 1927 4 14 6 2 6 6 20
ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 6 14 5 1 8 -26 16
ФК ПОБЕДА 9 14 4 0 10 -15 12
ФК ЊУ СТАРС 8 14 4 1 9 -16 13
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 3 14 8 3 3 12 27
ФК РЕНОВА 10 14 2 1 11 -18 7
А репрезентација