Прва пионерска супер лига

Резултати од минатото коло

12:00 21.04.2018
ФК РЕНОВА
2 - 1
ФК РАБОТНИЧКИ
12:00 22.04.2018
ФК ВАРДАР
1 - 5
ФК ШКЕНДИЈА
12:00 22.04.2018
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
2 - 0
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
15:00 22.04.2018
ФК МИЛАНО
1 - 1
ФК ШКУПИ- 1927
17:00 22.04.2018
ФК ПОБЕДА
1 - 0
ФК ПЕЛИСТЕР

Следно коло

17:00 28.04.2018
ФК ПОБЕДА
-
ФК РЕНОВА
17:00 29.04.2018
ФК ПЕЛИСТЕР
-
ФК МИЛАНО
12:00 28.04.2018
ФК ШКУПИ- 1927
-
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932
12:00 28.04.2018
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
-
ФК ВАРДАР
12:00 28.04.2018
ФК ШКЕНДИЈА
-
ФК РАБОТНИЧКИ

Табела - Прва пионерска супер лига - Коло 21

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК ВАРДАР 6 20 8 7 5 11 31
ФК РАБОТНИЧКИ 3 21 10 6 5 16 36
ФК ШКЕНДИЈА 1 21 15 3 3 32 48
ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 7 21 7 4 10 -2 25
ФК ШКУПИ- 1927 4 21 9 7 5 10 34
ФК ПЕЛИСТЕР 9 21 4 4 13 -8 16
ФК ПОБЕДА 5 21 10 4 7 9 34
ФК МИЛАНО 10 21 1 1 19 -79 4
ФК МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 1932 2 21 14 2 5 31 44
ФК РЕНОВА 8 20 5 4 11 -20 19
А репрезентација