Содржини

13.09.2016   Репрезентации - А репрезентација жени

Женската А репрезентација со подмладен состав замина во Белорусија

Женската Македонска А репрезентација е на пат кон Белорусија, каде ќе го одигра последниот квалификациски натпревар од групата 1 за пласман на Европското првенство во Холандија, 2017 година.

28.11.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Ванчо Балевски: Шкотска е фаворит, но се надевам на добра игра

Македонската женска А репрезентација во недела го игра последниот квалификациски натпревар оваа година, против Шкотска на гостински терен.

26.11.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

A репрезентација жени: Несреќен пораз од Белорусија

Во третото коло од квалификациите за европското првенство за жени Македонија го претрпе досега најболниот пораз од Белорусија со 0-2.

23.11.2015   Репрезентации - А репрезентација жени

Ванчо Балевски го објави списокот на фудбалерки за претстојните квалификациски натпревари

Женската А репрезентација на Македонија до крајот на годината ќе одигра уште два квалификациски натпревари против Белорусија и на домашен терен на 26 ноември во 13.00 ч. и Шкотска на гостински терен на 29 ноември со почеток во 15.00 ч.

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација