Парови за 1/2 финални натпревари Куп за жени, 2020/21

Објавено на 20 Април, 2021 во Куп жени


На денешниот ждреб одржан во Куќата на фудбалот беа извлечени паровите од 1/2 финале за Куп за жени за сезона 2020/21:

ЖФК Топ Гол-ЖФК Асс Унитед

ЖФК Деспина-ЖФК Каменица Саса   
   
Актуелности
Календар

17 Сеп

20:00 Англија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Светско

21 Сеп

18:00 Македонија - Австрија
    Женска А репрезентација квалификации за Светско

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација