Содржини

06.10.2015   А репрезентација - Вести

А репрезентација: Колективот да не води до успех

Македонската А репрезентација ги продолжува подготовките во пресред на квалификацискиот натпревар против Украина кој се игра во петок во 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

05.10.2015   А репрезентација - Вести

Заслужуваме и спортска среќа. А репрезентацијата на прв собир пред Украина и Белорусија

Македонската А репрезентација денеска го имаше првиот собир во пресрет на последните два натпревари од квалификациите за Европското првенство против Украина на домашен терен и Белорусија во Борисов.

01.10.2015   А репрезентација - Вести

Македонија – Украина, билетите по супер промотивна цена. Да ја бодриме Македонија

Македонската А репрезентација на 9. октомври во 20.45 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Украина го игра претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство.

25.09.2015   А репрезентација - Вести

Љубинко Друловиќ го објави списокот на играчи за натпреварите против Украина и Белорусија

Селекторот на македонската А репрезентација, Љубинко Друловиќ го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за квалификациските натпревари против Украина на 9. октомври на Националната арена “Филип Втори“ и против Белорусија на гости три дена подоц

09.09.2015   А репрезентација - Вести

Николче Новески – пример за идните генерации

Голем професионалец и фудбалер, уште поголем како човек. Николче Новески е синоним за успешен фудбалер со богата кариера во Германија.

09.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Македонија претрпе минимален пораз од Шпанија

А репрезентацијата на Македонија доживеа минимален пораз од Шпанија, но одигра одличен натпревар. По еден центаршут на Мата од десната страна, Томе Пачовски несреќно интервенираше и постигна автогол во 8. минута од средбата.

Календар
А репрезентација