Содржини

14.01.2016   А репрезентација - Вести

Игор Ангеловски: „Важно е да ја вратиме самодовербата“

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски смета дека двата контролни натпревари против Словенија и Бугарија ќе бидат вистински тест за можностите на селекцијата која ја предводи.

29.12.2015   А репрезентација - Вести

Хасани: „Можеме и мораме подобро“

Македонскиот репрезентативец Ферхан Хасани периодот заздравува од тешката повреда на вкрстените лигаменти претрпена на квалификацискиот натпревар против Украина во Скопје.

17.11.2015   А репрезентација - Вести

Македонија - Либан 0:1

Македонската А репрезентација загуби со 1:0 од Либан во пријателскиот натпревар одигран на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Календар
А репрезентација