Содржини

10.06.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Љубинко Друловиќ: Верувам во тимот и се надевам на добра игра

На ден пред тргнувањето за Словачка, селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативците Томе Пачовски и Агим Ибраими на прес конференција ги споделија впечатоците и очекувањата од подготвителниот период.

10.06.2015   А репрезентација - Вести

Љубинко Друловиќ: Верувам во тимот и се надевам на добра игра

На ден пред тргнувањето за Словачка, селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативците Томе Пачовски и Агим Ибраими на прес конференција ги споделија впечатоците и очекувањата од подготвителниот период.

09.06.2015   А репрезентација - Вести

Шиков поради повреда не е во комбинација за настап против Словачка

Македонскиот репрезентативец Ванче Шиков поради повреда на градниот мускул нема да биде во комбинација за настап во натпреварот против Словачка на 14. јуни во Жилина.

08.06.2015   А репрезентација - Вести

А репрезентација: Во Жилина ќе бидеме конкурентни

Македонската А репрезентација ги продолжува подготовките спроти квалификацискиот натпревар против Словачка во Жилина од квалификациите за Европското првенство.

05.06.2015   А репрезентација - Вести

А репрезентација ги започнува подготовките за Словачка

Македонската фудбалска репрезентација на 14 јуни со новиот селектор Љубинко Друловиќ, го игра квалификацискиот натпревар со Словачка во Жилина.

28.04.2015   А репрезентација - Вести

Претставен Љубинко Друловиќ - Заеднички да ја вратиме надежта

Новиот селектор на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ денеска во "Куќата на фудбалот" официјално беше промовиран на својата нова должност.

23.04.2015   А репрезентација - Вести

ЉУБИНКО ДРУЛОВИЌ Е НОВИОТ СЕЛЕКТОР НА А РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА

Љубинко Друловиќ е изборот за селектор на најдобрата македонската фудбалска репрезентација. Со некогашниот прославен фудбалер на Порто и Бенфика и поранешен репрезентативец на СР Југославија е потпишан договор на две и пол години.

31.03.2015   А репрезентација - Вести

Нерешено без голови на пријателскиот дуел против Австралија

Македонската А репрезентација одигра контролен натпревар против селекцијата на Австралија. На стадионот „Филип Втори" во Скопје нашата репрезентација одигра нерешено 0-0.

Календар
А репрезентација