Содржини

28.04.2015   А репрезентација - Вести

Претставен Љубинко Друловиќ - Заеднички да ја вратиме надежта

Новиот селектор на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ денеска во "Куќата на фудбалот" официјално беше промовиран на својата нова должност.

23.04.2015   А репрезентација - Вести

ЉУБИНКО ДРУЛОВИЌ Е НОВИОТ СЕЛЕКТОР НА А РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА

Љубинко Друловиќ е изборот за селектор на најдобрата македонската фудбалска репрезентација. Со некогашниот прославен фудбалер на Порто и Бенфика и поранешен репрезентативец на СР Југославија е потпишан договор на две и пол години.

31.03.2015   А репрезентација - Вести

Нерешено без голови на пријателскиот дуел против Австралија

Македонската А репрезентација одигра контролен натпревар против селекцијата на Австралија. На стадионот „Филип Втори" во Скопје нашата репрезентација одигра нерешено 0-0.

28.03.2015   А репрезентација - Вести

Болен пораз од Белорусија

Македонскиот A национален тим доживеа непријатен пораз од 1:2 од Белорусија во натревар од квалификациите за Европското Првенство кое во 2016 година ќе се одржи во Франција.

23.03.2015   А репрезентација - Вести

Марио Ѓуровски откажа поради повреда, Душко Трајчевски повикан во А репрезентацијата

Македонската А репрезентација вечерва во хотел „Гранд плаза“ во Скопје го има првиот собир во пресред на почетокот на подготовките за натпреварот со Белорусија од квалификациите за Европското првенство 2016 година.

04.03.2015   А репрезентација - Вести

Утврдени цените за натпреварот меѓу А репрезентациите на Македонија и Австралија

Фудбалската Федерација на Македонија ги утврди цените на билетите за натпреварот меѓу А репрезентациите на Македонија и Австралија на 30. март на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

27.02.2015   А репрезентација - Вести

Македонија – Австралија на 30. март во Скопје

Македонската А репрезентација на 30. март во Скопје ќе одигра пријателски натпревар против најдобрата репрезентација на Австралија.

Календар
А репрезентација