Содржини

25.09.2015   А репрезентација - Вести

Љубинко Друловиќ го објави списокот на играчи за натпреварите против Украина и Белорусија

Селекторот на македонската А репрезентација, Љубинко Друловиќ го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за квалификациските натпревари против Украина на 9. октомври на Националната арена “Филип Втори“ и против Белорусија на гости три дена подоц

09.09.2015   А репрезентација - Вести

Николче Новески – пример за идните генерации

Голем професионалец и фудбалер, уште поголем како човек. Николче Новески е синоним за успешен фудбалер со богата кариера во Германија.

09.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Македонија претрпе минимален пораз од Шпанија

А репрезентацијата на Македонија доживеа минимален пораз од Шпанија, но одигра одличен натпревар. По еден центаршут на Мата од десната страна, Томе Пачовски несреќно интервенираше и постигна автогол во 8. минута од средбата.

06.09.2015   А репрезентација - Вести

Друловиќ повика четворица од младата репрезентација

Барди, Николов, Зајков и Радески веќе се на собирот на А репрезентацијата и се во комбинација за настап на утрешниот натпревар со Шпанија.

05.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Пораз од Луксембург во натпревар кој мораше да се добие

Најдобрата македонска репрезентација доживеа неочекуван пораз од Луксембург во натпревар од кој се очекуваше сигурна победа. Поништен сигурен гол на Жута во првиот дел, а во вториот Абдурахими промаши зицер и пенал.

04.09.2015   А репрезентација - Вести

На победа! Против Луксембург мораме да бидеме на највисоко ниво

Во седмиот настап во квалификациите за Европското првенство, македонската А репрезентација утре на гостински терен против Луксембург ја бара втората победа во циклусот за ЕУРО 2016.

Календар
А репрезентација