Содржини

09.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Македонија претрпе минимален пораз од Шпанија

А репрезентацијата на Македонија доживеа минимален пораз од Шпанија, но одигра одличен натпревар. По еден центаршут на Мата од десната страна, Томе Пачовски несреќно интервенираше и постигна автогол во 8. минута од средбата.

06.09.2015   А репрезентација - Вести

Друловиќ повика четворица од младата репрезентација

Барди, Николов, Зајков и Радески веќе се на собирот на А репрезентацијата и се во комбинација за настап на утрешниот натпревар со Шпанија.

05.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Пораз од Луксембург во натпревар кој мораше да се добие

Најдобрата македонска репрезентација доживеа неочекуван пораз од Луксембург во натпревар од кој се очекуваше сигурна победа. Поништен сигурен гол на Жута во првиот дел, а во вториот Абдурахими промаши зицер и пенал.

04.09.2015   А репрезентација - Вести

На победа! Против Луксембург мораме да бидеме на највисоко ниво

Во седмиот настап во квалификациите за Европското првенство, македонската А репрезентација утре на гостински терен против Луксембург ја бара втората победа во циклусот за ЕУРО 2016.

03.09.2015   А репрезентација - Вести

Друловиќ: Максимален фокус на Луксембург

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативецот Мирко Ивановски на официјалната прес конференција спроти квалификациската пресметка со Луксембург ги споделија очекувањата за саботниот дуел.

03.09.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Друловиќ: Максимален фокус на Луксембург

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативецот Мирко Ивановски на официјалната прес конференција спроти квалификациската пресметка со Луксембург ги споделија очекувањата за саботниот дуел.

31.08.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Во фудбалот не победуваат секогаш фаворитите

По објавувањето на списокот на повикани фудбалери од А репрезентацијата, селекторот Друловиќ во врска со квалификациските натпревари против Луксембург и Шпанија изјави:

Календар
А репрезентација