Содржини

31.08.2015   А репрезентација - Вести

Во фудбалот не победуваат секогаш фаворитите

По објавувањето на списокот на повикани фудбалери од А репрезентацијата, селекторот Друловиќ во врска со квалификациските натпревари против Луксембург и Шпанија изјави:

24.08.2015   А репрезентација - Вести

Саша Ќириќ: На местото на повредениот Костовски повикан е Крсте Велковски

Во пресрет на квалификационите натпревари против Луксембург и Шпанија селекторот Друловиќ дополнително го повика Даниел Божиновски како трет голман, а Крсте Велковски е повикан на место на повредениот Костовски.

21.08.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Друловиќ: Очекувам да издвојуваме победа над Луксемубрг

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ, по објавувањето на списокот на повикани фудбалери за квалификациските натпревари против Луксембург и Шпанија истакна дека не очекувааат двa значајни дуела.

17.08.2015   А репрезентација - Вести

Финални подготовки на младите женски репрезентации

Женската селекција на Македонија до 19 години во периодот од 17 до 20 август во Дојран ќе ги започне подготовките пред квалификацискиот турнир кој е закажан за септември, во нашиот главен град.

26.07.2015   А репрезентација - Вести

Македонија во Група Г со Шпанија и Италија во квалификациите за светското првенство во Русија 2018 година

На вчерашниот ждреб за светското првенство во Русија 2018 година репрезентацијата на Македонија ги доби своите противници од Групата Г: Шпанија, Италија, Албанија, Израел и Лихтенштајн,

22.07.2015   А репрезентација - Вести

Љубинко Друловиќ: Фокусот мора да ни биде Луксембург

Македонската А репрезентација на извлекување во Санкт Петербург ќе ги добие противниците во квалификациската група за пласман на Светскиот куп во Русија 2018 година.

14.06.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Пораз на дебито на Друловиќ

Лубинко Друловиќ со пораз дебитираше на клупата на нашиот најдобар национален тим, откако вечерва претрпевме пораз од 2-1 од Словачка во натпревар од квалификациите за Европското Првенство кое во 2016 година ќе се одржи во Франција.

14.06.2015   А репрезентација - Вести

Пораз на дебито на Друловиќ

Лубинко Друловиќ со пораз дебитираше на клупата на нашиот најдобар национален тим, откако вечерва претрпевме пораз од 2-1 од Словачка во натпревар од квалификациите за Европското Првенство кое во 2016 година ќе се одржи во Франција.

14.06.2015   А репрезентација - Вести

Тимски, борбено, ангажирано! Македонија вечерва против Словачка

Македонската А репрезентација вечерва против Словачка на стадионот „Под Дубном“ во Жилина го игра натпреварот од шестиот квалификациски круг за пласман на Европското првенство.

Календар
А репрезентација