Содржини

13.06.2015   А репрезентација - Вести

Друловиќ: Словачка е фаворит, но тука сме да се надигруваме

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативецот Даниел Мојсов на официјалната прес конференција спроти натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП ги искажаа своите очекувања.

12.06.2015   А репрезентација - Вести

Ока Николов: Посебно е чувството кога си во националниот тим

Ока Николов, легендарниот голман на Ајнтрахт Франкфурт по речиси петнаесет години се врати во репрезентацијата на Македонија.

12.06.2015   А репрезентација - Вести

Дарко Велковски повикан во А репрезентацијата

Селекторот на А репрезентацијта на Македонија, Љубинко Друловиќ го повика Дарко Велковски да му се приклучи на најдобриот национален тим за квалификацискиот натпревар против Словачка на 14. јуни во Жилина.

11.06.2015   А репрезентација - Вести

А репрезентација: Првиот тренинг во Словачка

Најдобрата репрезентација на Македонија пристигна во Словачка за квалификацискиот натпревар против домашната селекција кој го играме на 14. јуни во Жилина.

10.06.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Љубинко Друловиќ: Верувам во тимот и се надевам на добра игра

На ден пред тргнувањето за Словачка, селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативците Томе Пачовски и Агим Ибраими на прес конференција ги споделија впечатоците и очекувањата од подготвителниот период.

10.06.2015   А репрезентација - Вести

Љубинко Друловиќ: Верувам во тимот и се надевам на добра игра

На ден пред тргнувањето за Словачка, селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативците Томе Пачовски и Агим Ибраими на прес конференција ги споделија впечатоците и очекувањата од подготвителниот период.

09.06.2015   А репрезентација - Вести

Шиков поради повреда не е во комбинација за настап против Словачка

Македонскиот репрезентативец Ванче Шиков поради повреда на градниот мускул нема да биде во комбинација за настап во натпреварот против Словачка на 14. јуни во Жилина.

08.06.2015   А репрезентација - Вести

А репрезентација: Во Жилина ќе бидеме конкурентни

Македонската А репрезентација ги продолжува подготовките спроти квалификацискиот натпревар против Словачка во Жилина од квалификациите за Европското првенство.

Календар
А репрезентација