Содржини

14.06.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Пораз на дебито на Друловиќ

Лубинко Друловиќ со пораз дебитираше на клупата на нашиот најдобар национален тим, откако вечерва претрпевме пораз од 2-1 од Словачка во натпревар од квалификациите за Европското Првенство кое во 2016 година ќе се одржи во Франција.

14.06.2015   А репрезентација - Вести

Пораз на дебито на Друловиќ

Лубинко Друловиќ со пораз дебитираше на клупата на нашиот најдобар национален тим, откако вечерва претрпевме пораз од 2-1 од Словачка во натпревар од квалификациите за Европското Првенство кое во 2016 година ќе се одржи во Франција.

14.06.2015   А репрезентација - Вести

Тимски, борбено, ангажирано! Македонија вечерва против Словачка

Македонската А репрезентација вечерва против Словачка на стадионот „Под Дубном“ во Жилина го игра натпреварот од шестиот квалификациски круг за пласман на Европското првенство.

13.06.2015   А репрезентација - Вести

Друловиќ: Словачка е фаворит, но тука сме да се надигруваме

Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативецот Даниел Мојсов на официјалната прес конференција спроти натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП ги искажаа своите очекувања.

12.06.2015   А репрезентација - Вести

Ока Николов: Посебно е чувството кога си во националниот тим

Ока Николов, легендарниот голман на Ајнтрахт Франкфурт по речиси петнаесет години се врати во репрезентацијата на Македонија.

12.06.2015   А репрезентација - Вести

Дарко Велковски повикан во А репрезентацијата

Селекторот на А репрезентацијта на Македонија, Љубинко Друловиќ го повика Дарко Велковски да му се приклучи на најдобриот национален тим за квалификацискиот натпревар против Словачка на 14. јуни во Жилина.

11.06.2015   А репрезентација - Вести

А репрезентација: Првиот тренинг во Словачка

Најдобрата репрезентација на Македонија пристигна во Словачка за квалификацискиот натпревар против домашната селекција кој го играме на 14. јуни во Жилина.

10.06.2015   А репрезентација - Квалификации ЕУРО 2016

Љубинко Друловиќ: Верувам во тимот и се надевам на добра игра

На ден пред тргнувањето за Словачка, селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативците Томе Пачовски и Агим Ибраими на прес конференција ги споделија впечатоците и очекувањата од подготвителниот период.

10.06.2015   А репрезентација - Вести

Љубинко Друловиќ: Верувам во тимот и се надевам на добра игра

На ден пред тргнувањето за Словачка, селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Љубинко Друловиќ и репрезентативците Томе Пачовски и Агим Ибраими на прес конференција ги споделија впечатоците и очекувањата од подготвителниот период.

Календар
А репрезентација