Алиоски: Треба да веруваме во себе и да одиграме на високо ниво

Објавено на 15 Ноември, 2022 во Вести, Вести


Македонската репрезентација ги продолжува подготовките за контролните натпревари против Финска и Азербејџан кој ќе се одиграат на 17. и 20. ноември  на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. 

Нашиот репрезентативец, Езѓан Алиоски смета дека иако натпреварите се пријателски ќе се обидеме да ги добиеме. Вели дека треба да веруваме во себе и да одиграме на високо ниво. Почит за фудбалерите кои дојдоа да ги одиграат овие два натпревари, затоа што не е лесно после голем број клупски мечеви да се остане на топ ниво.

   
   
А репрезентација