Дарко ВЕЛКОВСКИ

Објавено на 13 Септември, 2021 во Фудбалери


Настапи / Голови: 34 / 2

Датум на раѓање: 21.06.1995, Скопје, Македонија 

Позиција: Одбрана

Клуб: Ријека, Хрватска 

Поранешни клубови: Македонија Ѓ.П. (Македонија), Работнички (Македонија), Вардар (Македонија)

Прв натпревар: 18.06.2014, Shenyang, China - Macedonia 2:0  (friendly)

Прв гол: 08.10.2020, Скопје, Македонија - Косово 2:1 (Лига на нации, плеј-оф)
   
   
Актуелности
Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација