Детски лиги - резултати од четвртфинални и полуфинални натпревари

Објавено на 25 Мај, 2019 во Вести, Детски лиги


Денес на тренинг центарот Петар Милошевски одиграни четвртфиналните и полуфиналните натпревари од финалниот турнир во ФФМ детските лиги за сезона 18/19 во категории 2006-2011. 48 екипи, 36 натпревари и повеќе од 800 деца кои и денес ги покажаа своите мајстории. Кои екипи се пласираа во финалињата, а кои ќе играат за освојување на третите места можете да погледнете подолу.

Дијаграм 2019 ДЛ-ден два.pdf 

Старт на сите натпревари за 3то место во 09,30 а старт на финалните натпревари во 10,30 часот, утре на тренинг центар Петар Милошевски. За најдобрите изненадување. Сите сте добредојдени!
   
   
А репрезентација