Детски лиги - резултати од осминафинални натпревари

Објавено на 24 Мај, 2019 во Вести, Детски лиги


Денес на тренинг центарот Петар Милошевски беа одиграни осминафиналните натпревари од финалниот турнир во ФФМ детските лиги за сезона 2018/19 во категории 2006-2010. Турнирот го отвори координаторот на лигите Кочо Димитровски кој ги поздрави присутните, им посака многу успех, и ги потсети дека ја работат најблагородната работа со која сите треба да бидеме горди. Учество денес зедоа 80 екипи и 1300 фудбалери. 

Подолу можете да ги погледнете постигнатите резултати, како и распоредот за четвртфиналните и полуфиналните натпревари, кои се на програмата утре (25.05.2019), кога ќе учествуваат 48 екипи во сите шест категории.

Дијаграм 2019 ДЛ последен.pdf 
   
   
А репрезентација