Драги Канатларовски го објави списокот со повикани фудбалери за Молдавија

Објавено на 04 Октомври, 2023 во Вести, До 21 год

Репрезентацијата на Македонија до 21 година во октомври ги продолжува квалификациите за пласман на ЕП 2025 во Словачка.

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Драги Канатларовски го објави списокот со повикани фудбалери за натпреварот против Молдавија во рамките на третото квалификациско коло од групата Ц.

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Драги Канатларовски го објави списокот со повикани фудбалери:

ГОЛМАНИ:

Марко Алчевски - А.П. Брера

Стефан Митрев - Кожуф                  

Иван Николоски - Победа

ОДБРАНА:

Михаил Димитриевски - Брегалница

Стефан Деспотовски - Работнички

Решат Рамадани - Динамо Киев, Украина

Имран Фетаи - Кожуф

Андреј Стојчевски - Жилина, Словачка

Виктор Крстевски - Гостивар

Марио Ричков - Шкупи

СРЕДЕН РЕД:

Иван Николов - Сондеријске, Данска

Хамза Рамани - Шкупи

Лука Станковски - Газиантеп, Турција

Алекс Златков - Шкупи

Димитар Тодоровски - Работнички

Матеј Ангелов - Работнички

Ване Крстевски - А.П. Брера

Берат Калкан - Каршијака, Турција

Бехар Фета - Марибор, Словенија

Методи Максимов - Шкендија

НАПАД: 

Марио Илиевски - Кишварда, Унгарија

Луан Абази - Шкупи

Христијан Малески - А.П. Брера

Квалификацискиот меч против Молдавија ќе биде одигран на 17. октомври, на стадинот Зимбру, во Кишинев, со почеток во 17. часот по локално време.





   
   
А репрезентација