Елиф Елмас: Во Ерменија одиме да победиме

Објавено на 09 Ноември, 2021 во Вести, Вести


Македонската А репрезентација ги продолжува подготовките за двата последни натпревари од квалификациите за СП 2023 против Ерменија (11. ноември) и Исланд (14. ноември).

Репрезентативецот Елиф Елмас вели дека во Ерменија одиме да победиме. Фудбалерот на Наполи истакнува дека иако не зависи се од нас, сеуште имаме шанса за второто место и тоа треба да го бркаме до крај. Да бидеме паметни и со многу жар во играта.

   
   
А репрезентација