ФОТО: Одржан тренингот на Динамо Арена пред утрешниот натпревар со Грузија

Објавено на 07 Септември, 2020 во Вести, УЕФА Лига на Нации


Репрезентативците на Македонија вечерва тренираа на стадионот Динамо Арена во Тбилиси каде утре од 18:00 часот по наше време се среќаваме со Грузија во вториот натпревар од групата Ц на Лига на Нации. Без Иван Тричковски и Кире Ристевски кои поради повреди воопшто не допатуваа за Тбилизи, селекторот Игор Ангеловски со стручниот штаб ги реализираа последните подготовки пред натпреварот со Грузија. Атмосферата меѓу играчите е одлична, а се посакува втора победа по ред во новото издание на Лига на Нации, откако на првиот натпревар во саботата во Скопје со 2:1 беше поразена Арменија.    
   
А репрезентација