ФОТО: Официјален тренинг на Македонија до 21 пред мечот со Франција

Објавено на 15 Ноември, 2021 во Вести, До 21 год


Избраниците на селекторот Драги Канатларовски денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски", ги одработија последните подготовки пред утрешниот дуел со Франција.

Младата репрезентација на Македонија утре со почеток во 18:30 часот на Националната арена „Тодор Проески" го пречекува лидерот во групата Х, селекцијата на Франција, во меч од 6. коло од квалификациите за пласман на ЕП.


   
   
А репрезентација