ФОТО: Полуфинални натпревари од Детската лига на ФФМ

Објавено на 24 Мај, 2017 во Вести, Детски лиги


На тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје денеска се играат полуфиналните натпревари од Детската лига на ФФМ. 

Повеќе од 1000 деца од седумте региони во државата се натпреваруваат на терените во комплексот „Куќа на фудбалот“. По одигрувањето на денешните натпревари ќе ги добиеме финалистите во шест категории. Резултатите од денешните натпревари ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден. 
   
   
Актуелности

26.02.2024    Антидопинг

ФФМ организираше две антидопинг работилници

Работилниците беа организирани за македонските репрезентативки од А селекцијата и младите репрезентативци до 17 години. ...

Календар
А репрезентација