Ѓоко ЗАЈКОВ

Објавено на 22 Септември, 2017 во Фудбалери


Настапи / Голови: 17 / 1

Датум на раѓање: 10.02.1995, Скопје, Македонија

Позиција: Одбрана

Клуб: Левски Софија (Бугарија)

Поранешни клубови: Шарлроа (Белгија), Рен (Франција), Работнички (Македонија); 

Прв натпревар:  02.06.2016, Skopje, МАКЕДОНИЈА - ИРАН 1:3 (пријателски натпревар)

Прв гол: 11.10.2020, Талин, Естонија - Македонија 3:3 (Лига на нации 20/21)
   
   
Актуелности
Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација