Извлечени паровите за воведното коло во Купот на Македонија

Објавено на 28 Јули, 2022 во Куп на Македонија, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беа одредени паровите за 1/16 финалето од новото издание на Купот на Македонија. 

Актуелниот шампион во натпреварувањето, тимот на Македонија Ѓ.П. и ланскиот финалист, екипата на Силекс натпреварите во Купот на Македонија за натпреварувачката сезона 2022/23 ги започнуваат од 1/8 финалната фаза. 

Паровите за воведното коло кое ќе се одигра на 14. септември се следните:

БЕЛАСИЦА - ШКУПИ 1927

ГОСТИВАР - ПЕЛИСТЕР

ТЕТЕКС - Академија ПАНДЕВ

СЛОГА 1934 - БРЕГАЛНИЦА 2008

КАМЕНИЦА САСА - ВАРДАР

КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА - ТИКВЕШ 1930 

ВАРДАР НЕГОТИНО - СТРУГА ТРИМ Љ УМ

КАРБИНЦИ - ПОБЕДА

ЗАЈАЗИ - ВОСКА СПОРТ

ФОРТУНА - БОРЕЦ 1919

ЉУБОТЕН - РЕНОВА

БВК КОЊАРИ - РАБОТНИЧКИ

ЦРНО БУКИ ЗЛ - СКОПЈЕ

КАРАОРМАН 2017 - ШКЕНДИЈА 
   
   
А репрезентација