Куп натпреварите се одложуваат за 1. декември 2021

Објавено на 23 Ноември, 2021 во Куп на Македонија, Вести


Комисијата за натпреварување во Фудбалската федерација на Македонија го информира фудбалското семејство и клубовите од МФЛ дека по големата автобуска несреќа која се случи во раните утрински часови во Р. Бугарија, а во која животот го загубија наши граѓани, планираните четвртфинални натпревари од Купот на Македонија закажани за 24. ноември 2021 година се пренасочуваат за одигрување на 01. декември 2021 година со почеток во 13:00 часот. 

Четвртфинале, Куп на Македонија.pdf    
   
А репрезентација