Љубинко Друловиќ го објави списокот на играчи за натпреварите против Украина и Белорусија

Објавено на 25 Септември, 2015 во Вести, Вести

Селекторот на македонската А репрезентација, Љубинко Друловиќ го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за квалификациските натпревари против Украина на 9. октомври на Националната арена “Филип Втори“ и против Белорусија на гости три дена подоц

За двата, последни натпревари од квалификациите за Европското првенство во Франција 2016 повикани се 22-ца фудбалери. Во најдобриот националниот тим за прв пат е повикан Давид Митив Нилсон од шведски Норчепинг, а по 16-ет месеци во репрезентацијата се враќа Иван Тричковски.
   
   
А репрезентација