Македонија до 16: Три порази на развојниот турнир во БиХ

Објавено на 22 Април, 2024 во Вести, До 17 год жени


Младата женска репрезентација на Македонија до 16 години со три порази го заврши  меѓународниот Уефа развоен турнир што се одржа во Босна и Херцеговина.

Нашите млади фудбалерки одиграа три натпревари, а за противници ги имаат селекциите на Словенија, Украина и домаќинот, БиХ.

Во првото коло од развојниот турнир бевме поразени од домаќинот со 2:0.

Во второто коло загубивме со 4:0 oд Украина, а во последното коло од Словенија со 2:1.

Стрелец на единствениот погодог на овој меѓународен турнир беше Меланија Грозданова.
   
   
А репрезентација