Македонија до 19 години против Тетекс вo среда на тренинг центарот „Петар Милошевски“

Објавено на 16 Февруари, 2015 во Вести, До 19 год

Репрезентацијата на Македонија до 19 години во среда, 18. февруари 2015. година на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во комплексот „Куќа на фудбалот“ во 13:00 часот ќе одигра контролен натпревар против тимот на ФК Тетекс од Тетово.

Селекторот на репрезентацијата до 19. години, Горан Станиќ за натпреварот повика 21 фудбалер:

Голмани: Илиќ Филип (ФК Металург Скопје) , Целески Боби (ФК Македонија ЃП); Одбрана:  Боцевски Слободан (ФК Работнички), Наумоски Иво (ФК Работнички), Дигаловски Дарко (ФК Металург), Манчев Дончо (Академија Пандев), Јефтовски Стефан (ФК Металург), Перчинков Игор (ФК Еуромилк), Гичевски Филип (ФК Работнички); Среден ред: Здравковски Давор (ФК Македонија ЃП), Шопоски Саше (ФК Металург) , Аломеровиќ Дин (ФК Вардар), Лазаревиќ Стефан (ФК Македонија ЃП), Исеини Бесарт (ФК Шкупи); Напад: Ѓоргиев Боби (ФК Металург), Крстевски Филип (ФК Тетекс), Селмани Ремзифаик (ФК Ренова),

Стојановски Влатко (ФК Металург),  Кочовски Валентин (ФК Хоризонт Турново), Петковски Петар (ФК Вардар)

Репрезентацијата на Македонија до 19 години на крајот од месецот во Турција ќе одигра контролен натпревар против домашната селекција.
   
   
А репрезентација