Македонија до 21 година: Квалификациите ги започнуваме на гости против Франција. Против Србија го играме првиот домашен меч

Објавено на 05 Февруари, 2021 во Вести, До 21 год


УЕФА со извлекување го одреди распоредот на натпревари за квалификациските натпревари за пласман на Европското првенство за репрезентации до 21 година.

Македонската репрезентација е во група со Франција, Србија, Украина, Фарски острови и Ерменија. Избраниците на селекторот Благоја Милевски квалификацискиот циклус ќе го започнат со гостување кај првиот фаворит во групата, селекцијата на Франција (02. септември 2021.), а првиот домашен натпревар го играме против Србија (7. септември 2021.).

02.09.2021 Франција - Македонија 

07.09.2021 Македонија - Србија

07.10.2021 Фарски острови - Македонија

12.10.2021 Еремнија - Македонија

11.11.2021 Македонија - Украина

16.11.2021 Македонија - Франција

24.03.2021 Србија - Македонија

29.03.2022 Македонија - Фарски острови

01.06.2022 Македонија - Ерменија

07.06.2022 Украина - Македонија    
   
Актуелности

19.09.2021    Вести

Женската репрезентација на Македонија до 19 години несреќно поразена од Романија на првиот контролен меч

Младата женска репрезентација на Македонија до 19 година загуби минимално со 1:0 од соодветната селекција на Романија во...

Календар

07 Окт

16:00 Фарски Острови - Македонија
    У21 квалификации за Европско

08 Окт

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

11 Окт

20:45 Македонија - Германија
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација