Од понеделник, 19. септември започнува продажбата на билети за Македонија - Бугарија

Објавено на 16 Септември, 2022 во Билети, Вести


Во понеделник, 19. септември, ќе започне продажбата на билетите за последниот натпревар на македонската фудбалска репрезентација од групата 3 во Лигата на нации против Бугарија на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Продажбата на билети за натпреварот Македонија - Бугариjа ќе се организира исклучиво преку продажната мрежа на MKTickets.

Продажбата на билетите ќе се одвива исклучиво со физичко присуство на купувачите. Електронска (on-line) продажба на билети нема да има.

МАКЕДОНИЈА - БУГАРИЈА (Национална арена „Тодор Проески“, 26. септември)

Цени на билети:  

Северна Трибина

Блок 13, 14, 18, 19, 20 и 24     250 денари

Блок 21 и 23                             250 денари

Јужна Трибина

Блок 1, 2, 5 и 6                         250 денари

Блок 3 и 4                                 350 денари

Едно лице може да купи најмногу четири (4) билети. Покрај неговите податоци (задолжително презентирање на документ за идентификација), клиентот внесува и податоци за други навивачи за кои купува билети.

ПРОДАЖНИ МЕСТА:

Скопје:
• ЛитератураМК - City Mall
• ЛитератураМК - East Gate
• ЛитератураМК - Веро Центар
• Литература - ТЦ Буњаковец
• ЛитератураМК  - ул. Македонија
• Југотон ГТЦ 1
• ЈК Травел - ТЦ Бисер
• Макпетрол - Козле
• Макпетрол  - Илинденска
• Макпетрол - Влае

Велес:
• Унисон

Прилеп:
• ТА Бран

Куманово:

• Тобако Агора

Тетово:
• Тобако Монако
• Гранд Тобако

Гостивар:
• Тобако Вона 5

Охрид:
• ТА Вис Пој

Битола:
• ЛитерараМК
• Tobacco Brothers 

Струмица:
• ЛитератураМК 
• ТА Сафари

Радовиш:
• ТА Халкидики

Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација со фер и коректно навивање да им помогнат на „Рисовите“ да дојдат до победа на последниот натпревар од групата во Лига на нации.   
   
А репрезентација