Осминафинални резултати во Куп на Македонија (жени) и парови за 17 коло во Прва ЖМФЛ

Објавено на 10 Март, 2021 во Прва ЖФЛ, Вести


Натпревари од 1/8 финале на Купот на Македонија - женска конкуренција.

Постигнати се следните резултати:

ЖФК Тиверија - ЖФК Кочани 10:0 

ЖФК Љуботен - ЖФК Шкендија 2:4

ЖФК Топ Гол - ЖФК Речица 2:1 

ЖФК Скопје - ЖФК Деспина 2:4

ЖФК Асс Јунајтед - ЖФК Борец 5:1

ЖФК Атлетико - ЖФК Плачковица 3:0

ЖФК Шкупи 2019 - ЖФК Каменица Саса 1:7

Викендот на 13. и 14. март се игра 17. коло во Прва женска лига, а паровите се следни: 

14.03.2021 во 12:00 во Велес, ЖФК Борец - ЖФК Тиверија

14.03.2021 во 13:00 во Скопје, ЖФК Шкупи 2019 - ЖФК Атлетико

13.03.2021 во 12:00 во Нов Дојран, ЖФК СЦ Истатов 2015 - ЖФК Каменица Саса

14.02.2021 во 15:00 во Кочани, ЖФК Кочани - ЖФК Деспина

13.03.2021 во 13:00 во с.Речица - Куманово, ЖФК Речица - ЖФК Шкендија

13.03.2021 во 13:30 во Струга, ЖФК Асс Јунајтед - ЖФК Љуботен

13.03.2021 во 14:00 во Битола, ЖФК Топ Гол - ЖФК Скопје 2014
   
   
А репрезентација