Прва МФЛ: Одреден распоредот на натпрвеари за новата натпреварувачка сезона

Објавено на 26 Јули, 2021 во Прва МФЛ, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ денеска беше одржана ждрепка и одреден распоредот на натпревари за новата натпреварувачка сезона во ПРВА македонска фудбалска лига. 

Во првото коло, актуелниот шампион Шкендија ќе гостува во Кавадарци против Тиквеш. Екипата на Брегалница воведниот натпревар ќе го одигра на домашен терен против  Шкупи. Скопје ќе гостува кај Ренова, Македонија Ѓ.П. ќе се соочи со Пелистер. Во Струмица, Академија Пандев ќе игра со Струга Трим Љум, додека Работнички ќе го пречека тимот на Борец.

Натпреварите од 1. круг ќе се одиграат на 8. август со почеток во 17:30 часот. 

Во продолжени распоредот на натпревари до 22. коло, односно до започнувањето на третиот круг натпревари.

ПРВА МФЛ 2021-2022 .pdf 
   
   
А репрезентација