Прва МФЛ, Прво коло: Шампионот против Гостивар, Вардар оди во Струмица, Шкендија со Воска

Објавено на 27 Јули, 2023 во Прва МФЛ, Вести


Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување е одреден распоредот на натпревари за натпреварувачката сезона 2023/24 во Прва МФЛ.  

Бранителот на титулата Струга Трим Љум во првото коло се соочува со дебитантот во првенството, екипата на Гостивар. Вардар, пак ќе патува кај Брера во Струмица, Воска Спорт ќе ја пречека Шкендија. 

Прва МФЛ, 1. коло:

Брера Струмица - Вардар
Воска Спорт - Шкендија
Струга Трум Љим - Гостивар
Тиквеш - Македонија ЃП
Брегалница - Силекс
Работнички - Шкупи

Распоред Прва МФЛ 2023-2024.pdf 
   
   
А репрезентација