Распоред за финални натпревари во Детски Лиги

Објавено на 25 Мај, 2017 во Вести, Детски лиги


Во текот на вчерашниот ден беа одиграни четвртфиналните и полуфиналните натпревари од Финалниот Турнир на Детските лиги.

Подолу можете да ги видите постигнатите резултати како и распоредот за утре (26.05.2017), кога на програмата се натпреварите за трето место и финалните натпревари по кои ќе ги добиеме новите шампиони на Македонија во шест возрасни категории(2004-2009)

Резултати 24.05.2017.pdf 

   
   
А репрезентација