Содржини

05.06.2022   Репрезентации - До 21 год

Македонија до 21 година поразена од Украина во последното коло од квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2023

Младата репрезентација на Македонија до 21 година беше поразена од Украина со 4:0 на последниот натпревар од овој квалификациски циклус за пласман на ЕО 2023 во Романија и Грузија

02.06.2022   Репрезентации - До 21 год

Македонија до 21: Одлична игра и победа над Ерменија

Репрезенацијата на Македонија до 21 година славеше победа со 3:1 над незгодната селекција на Ерменија во рамките на предпоследното коло од групата Х во квалификациите за пласман на ЕП 2023 во Романија и Грузија.

Календар
А репрезентација