Содржини

03.05.2022   Репрезентации - До 17 год

Уефа развоен турнир за фудбалери до 16 години: Македонија го победи Таџикистан по подоброто изведување пенали

Младата репрезентација на Македонија до 16 години денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски" го одигра првиот натпревар против Таџикистан, во рамки на првото коло од УЕФА развојниот турнир за фудбалери родени 2006 година што се одржува во Скопје.

Календар
А репрезентација