Содржини

07.08.2015   Репрезентации - До 19 год

Селекцијата до 19 години ќе одигра два контролни дуела со Словенија

Репрезентацијата на Македонија до 19 години во периодот од 11 до 13 Август ќе одигра два контролни натпревари се селекцијата на Словенија.

03.07.2015   Репрезентации - Футсал

А футсал репрезентацијата на Македонија во квалификациска група со Италија и Словачка

Футсал репрезентацијата на Македонија ги доби противниците во квалификациите за Светското Првенство кое ќе се одржи во Колумбија во 2016 година.

19.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Развоен турнир на УЕФА за девојчиња до 18 години: Македонија - Велс 1:3

Репрезентацијата на Македонија за девојчиња до 18 години загуби со 3:1 од Велс во натпревар од вториот круг од развојниот турнир на УЕФА во Скопје.

16.06.2015   Репрезентации - До 19 год жени

Женската репрезентација до 18 години против Молдавија, Велс и Хрватска во Скопје

Женската репрезентација на Македонија до 18 години ги започна подготовките за УЕФА развојниот турнир кој ќе го организираме во Скопје од 18-ти до 21-ви јуни.

14.06.2015   Репрезентации - До 17 год

Македонската репрезентација до 18 години забележа победа од 2:0 над Казахстан

Репрезентацијата на Македонија до 18 години во Софија (Бугарија) одигра контролен натпревар со селекцијата на Казахстан до 21 година

14.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонската репрезентација до 18 години забележа победа од 2:0 над Казахстан

Репрезентацијата на Македонија до 18 години во Софија (Бугарија) одигра контролен натпревар со селекцијата на Казахстан до 21 година

12.06.2015   Репрезентации - До 19 год

У18: Контролна средба со репрезентацијата до 21 година на Казахстан

Репрезентацијата на Македонија до 18 години по победата над Шведска ќе одигра уште еден меѓународен пријателски фудбалски натпревар.

11.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Македонската репрезентација до 18 години славеше победа од 3:2 над Шведска

Репрезентацијата на Македонија до 18 години го одигра вториот контролен натпревар против селекцијата на Шведска. На тренинг центарот „Петар Милошевски" во комплексот „Куќа на фудбалот" нашите млади фудбалери забележаа победа со резултат 3:2.

10.06.2015   Репрезентации - До 21 год

Репрезентација до 21 година: Да го наплатиме трудот

Македонската репрезентација до 21 година утре против Исланд на гостински терен ги отвора квалификациите за пласман на Европското првенство 2017 година.

09.06.2015   Репрезентации - До 19 год

Минимален пораз на репрезентацијата на Македонија до 18 години

Македонската репрезентација до 18 години беше минимално поразена со 1:0 од селекцијата на Шведска. Натпреварот се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски" во комплексот „Куќа на фудбалот".

Календар
А репрезентација